Rozeta Hajdari pozitiv me COVID-19

Aktuale

Rozeta Hajdari pozitiv me COVID-19

Më: 26 janar 2022 Në ora: 15:56
Rozeta Hajdari

Pa deputetët e opozitës në sallë po vazhdojnë punimet e Kuvendit me pikat e papërfunduara nga seancat e kaluara.

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Saranda Bogujevci ka bërë të ditur se pozitiv me COVID-19 ka rezultuar edhe ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari.

“E kemi edhe shqyrtimin e propozim vendimit të qeverisë për miratimin e rekomandimit të komisionit ndërministror për investim strategjik për dhënien e statusit investitor strategjik për subjektin investues Kosmonte Food Shkp, këtë pikë do ta shtyjmë për arsye se ministrja Hajdari ka rezultuar pozitiv me Covid-19 dhe nuk mund të jetë e pranishme që të bëjë prezantimin”, ka thënë Bogujevci.

Ndërsa përveç deputetëve të opozitës, në seancë nuk po marrin pjesë as ata të Listës Serbe.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat