Kjo është mosha e 4 viktimave të fundit nga Covid-19

Aktuale

Kjo është mosha e 4 viktimave të fundit nga Covid-19

Më: 28 janar 2022 Në ora: 15:33
Foto ilustrim

Katër raste të vdekjes dhe 3 mijë e 617 raste të reja me koronavirus janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Të katër personat që vdiqën nga Coronavirusi janë meshkuj.

Tre prej tyre janë të moshës mbi 80 vjeçare.

Ndërkaq njëri është i grupmoshës 50-59 vjeç.

Që nga dje janë shëruar edhe 1 mijë e 344 qytetarë, derisa numri i rasteve aktive ka arritur në mbi 31 mijë.

“Nga 13.928 testime, 3.617 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 4 raste të vdekjes. Sot janë shëruar 1.344 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 164.294. Në total numri i rasteve aktive është 31.021”, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë.

Image
Statistikat nga MSH
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat