Këta janë zyrtarët e PDK-së që morën pjesë në protestën e PSD-së

Aktuale

Këta janë zyrtarët e PDK-së që morën pjesë në protestën e PSD-së

Më: 29 janar 2022 Në ora: 15:10
Pamje nga protesta

Ndonëse u tha se akterë të tjerë të opozitës nuk do të jenë pjesëmarrës në protestën e PSD-së, në të njëjtën janë parë disa anëtarë të PDK-së.

Aty është parë deputeti i kësaj partie, Hisen Berisha, si dhe anëtarja, Besa Ismaili.

Image
Hisen Berisha dhe Besa Ismaili.

Në protestë nuk ka marrë pjesë zyrtarisht asnjë prej partive opozitare që përfaqësojnë qytetarët në Kuvendin e Kosovës.

AAK-ja ka paralajmëruar më herët se do të organizojë një protestë, megjithatë ende s’ka ndodhur. Derisa protestën e djeshme, Haradinaj e ka përkrahur, por ka thënë se nuk marrin pjesë.

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka thënë para protestuesve se s’do të ndalen derisa të tërhiqet mbrapa propozimi për shtrenjtim të rrymës.

Protesta është përcjellë me tensione afër objektit të Qeverisë, pasi që Molliqaj nuk pranonte të mbante fjalim pa u zbrapsur policia. 

Protesta është organizuar për të kundërshtuar shtrenjtimin e çmimit të rrymës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat