9,461 raste aktive me COVID-19

Aktuale

9,461 raste aktive me COVID-19

Më: 16 shkurt 2022 Në ora: 06:34
Foto ilustrim

Ka filluar të bie numri i rasteve aktive me koronavirus në Kosovë.

Aktualisht në vend janë 9 mijë e 461 raste aktive me COVID-19.

Bazuar në të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) Prishtina ka numrin më të lartë të rasteve pozitive.

Aktualisht në kryeqytet janë 2 mijë 162 raste aktive, e më pas Peja me 686 raste e Ferizaj me 623 raste si dhe komuna tjera me qindra e dhjetëra raste.

Ndërkohë që në raportin e fundit IShPK njoftoi për dy raste të vdekjes dhe 373 raste të reja pozitive me COVID-19

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat