Emërohen kandidatët e Komisionit Rregullativ të Prokurimit Publik

Aktuale

Emërohen kandidatët e Komisionit Rregullativ të Prokurimit Publik

Më: 23 shkurt 2022 Në ora: 11:04
Qeveria e Kosovës

Qeveria ka përcjellë në Kuvend emrat e kandidatëve për dy anëtarë të Komisionit Rregullativ të Prokurimit Publik.

Emrat e propozuar për anëtarë të KRPP-së janë Avni Sahiti dhe Fidane Spahija-Gjikolli.

Kryeministri i vendit, Albin Kurti tha se reformimi i prokurimit publik është ndër pikat më të rëndësishme në luftimin e korrupsionit.

“Sot, do të parashtrojmë për shqyrtim dhe miratim propozim vendimin për t’i propozuar Kuvendit dy kanddidatë për anëtarë të Komisionit Rregullativ të Prokurimit Publik e që punëtorëve pa dallim nga sektori ku punojnë t’u mundësohet jetë e dinjitetshme. E kemi filluar ndërmarrjen e hapave të nevojshëm drejt përmbushjes së një tjetri zotimi e që është rritja e pagës minimale”, tha tutje Kurti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat