​Dërgohen në Gjykatë 48 policët e arrestuar

Aktuale

​Dërgohen në Gjykatë 48 policët e arrestuar

Më: 15 mars 2022 Në ora: 10:32
Foto ilustrim

Janë dërguar në Gjykatë 48 policët e arrestuar një ditë më parë, e që dyshohen për marrje ryshfeti dhe keqpërdorim të detyrës zyrtare.  

Në masa të sigurisë, të arrestuarit paraditen e sotme u dërguan në Gjykatë nga ekipet e Inspektoratit Policor të Kosovës (IPK).

Ndryshe, kryeshefi ekzekutiv i Inspektoratit Policor të Kosovës, Kushtrim Hodaj një ditë më parë ka bërë të ditur se janë arrestuar 48 zyrtarë policor dhe dy zyrtarë doganor.

“Në aksionin e sotëm janë arrestuar 48 zyrtarë policor dhe 2 zyrtar doganor”, ishte shprehur ai për Telegrafin.

Në mesin e zyrtarëve policorë të arrestuar janë edhe dy komandantët e pikave kufitare “Qafë Prush” dhe “Qafë Morinë”,  Ramiz Ahmeti dhe Xhavit Lokaj. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat