Konjufca: I ftoj deputetët që marrin rrogë që të bëhen pjesë e seancës

Aktuale

Konjufca: I ftoj deputetët që marrin rrogë që të bëhen pjesë e seancës

Më: 16 mars 2022 Në ora: 11:10
Glauk Konjufca

Ende nuk ka filluar seanca plenare, ku të pranishëm në sallën e parlamentit janë vetëm 49 deputetë. Kryeparlamentari Glauk Konjufca ka kërkuar nga deputetët që “marrin rrogë” që të bëhen pjesë e seancës.

Seanca e sotme plenare me disa pika të papërfunduara ishte e paraparë për orën 10:00.

“Të gjithë ata deputetë që janë me rrogë i ftoj të bëhen pjesë e seancës të Kuvendit të Kosovës”, ka kërkuar kryeparlamentari Glauk Konjufca.

Në seancën e sotme do të votohet propozim-rezoluta nga debati parlamentar lidhur me shtrenjtimin e energjisë elektrike dhe propozim-rezoluta nga debati parlamentar lidhur me Vendimin e ZRRE-së, për rritjen e çmimit të energjisë elektrike. Në rend të ditës janë edhe disa pika të tjera. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat