Kështu e këshillonte Albright, Bidenin për Kosovën

Aktuale

Kështu e këshillonte Albright, Bidenin për Kosovën

Më: 23 mars 2022 Në ora: 23:08
Madeline Albright

Komiteti për Politikë të Jashtme i Kongresit Amerikan më 8 dhjetor të 2020-ës, i kishte bërë të qartë Serbisë se Kosova është e pavarur dhe nuk zhbëhet.

Për këtë arsye, kryetari i këtij trupi, Eliot Engel i kishte rekomanduar Beogradit që të lëviz përpara dhe t’i bashkohet vendeve evropiane.

Në këtë seancë dëgjimore kishte debatuar edhe ish-sekretarja e Jashtme, Madeline Albright.

Ajo ndërroi jetë sot në moshën 84 vjeçare.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat