Deputetja e LDK-së: Është e turpshme të ndahen luftëtarët në UÇK a FARK

Aktuale

Deputetja e LDK-së: Është e turpshme të ndahen luftëtarët në UÇK a FARK

Nga: H.O. Më: 19 prill 2022 Në ora: 16:12
Ilustrim

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, nga radhët e Lidhjes Demokratike, Valentina Bunjaku Rexhepi ka quajtuar të turpshme, fyese, mosmirënjohëse të ndahet luftëtarët dhe heronjët në UҪK a në FARK.

Ajo shkruan në Facebook se falë sakrificës së tyre me diplomacinë e Presidentit historik, Ibrahim Rugova, kemi lirinë e sotme.

Postimi i plotë:

Është e turpshme, fyese, mosmirënjohëse, të ndash ish-luftëtarët dhe heronjtë, në UÇK a FARK, kur dihet se falë sakrificës së tyre, në përkrahje nga Perëndimi demokratik me diplomacinë e mençur veçmas të Presidentit Historik, Dr. Ibrahim Rugovës, e kemi lirinë e sotme./Bota sot

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat