Muja: Shumë shpejt serbët në veri mund të fillojnë të paguajn rrymën

Aktuale

Muja: Shumë shpejt serbët në veri mund të fillojnë të paguajn rrymën

Më: 5 maj 2022 Në ora: 23:42
Armend Muja

Deputeti i Vetëvendosjes, Armend Muja tha se serbët shumë shpejtë mund të fillojnë edhe të pagujanë energjinë elektrike në veri.

Ai tha se kur ka ardhur në pushtet Lëvizje Vetëvendosje ka gjetur shumë probleme dhe se të gjitha ato nuk mund të brenda pak muajsh.

Por, derisa foli për çështjne e energjisë, Muja tha se shumë shpejt serbët në veri mund të obligohen të paguajn rrymën.

“Sa i përket energjisë elektrike dhe besoj që aty mund të kemi një nga platformat ku serbët shumë shpejt mund të fillojnë edhe të pagujanë energjinë elektrike në veri”, tha Muja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat