Antarësimi në Këshillin e Evropës, Thaçi jep një ide se si të zhbëhet Gjykata Speciale

Aktuale

Antarësimi në Këshillin e Evropës, Thaçi jep një ide se si të zhbëhet Gjykata Speciale

Më: 12 maj 2022 Në ora: 22:29
Gjykata Speciale

Analisti politik, Jusuf Thaçi ka dhënë një ide se si të zhbëhet Gjykata Speciale pas anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës.

Thaçi tha se pas anëtarësimit të Kosovës në KE, adresimi i Gjykatës Speciale në Gjykatën Evropiane për të Drejtat e Njeriut do të ishte momenti ideal i zhbërjes së kësaj gjykate.

Sipas Thaçit, vendimi do të kishte qenë në favor të zhbërjes së Gjykatës Speciale.

“Mundet me u adresu edhe një element tjetër që është Gjykata Speciale. Kish me qenë moment ideal që Gjykata Speciale me u adresu në Gjykatën Evropiane për të Drejtat e Njeriut dhe jam absolutisht I bindur që vendimi kish me qenë në favor të zhbërjes së kësaj gjykate. Nga do që ta shikosh Gjykatën Speciale, del që është cenim I madh I të drejtave të njeriut”, tha Thaçi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat