​Të enjten debati parlamentar për siguri

Aktuale

​Të enjten debati parlamentar për siguri

Më: 16 maj 2022 Në ora: 12:26
Mimoza Kusari-Lila

Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancën e radhës plenare të enjten më 19 maj, ku në rend të ditës për shqyrtim është debati parlamentar për siguri, mirëpo mungon projektligji për tërheqjen e Trustit, për çka u kritikua nga Partia Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës.

Pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, shefja e grupit parlamentar të LVV-së, Mimoza Kusari tha se është formuar edhe ekipi për reformën zgjedhore.

Shefi i grupit parlamentar i PDK-së, Abelard Tahiri dhe shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri kërkuan shqyrtim më të shpejtë të Projektligjit për Trustin.

Pasi thanë se është nevojë emergjente e qytetarëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat