​Llugaliu takoi sekretarin e përgjithshëm të Organizatës Botërore të Doganave në Bruksel

Aktuale

​Llugaliu takoi sekretarin e përgjithshëm të Organizatës Botërore të Doganave në Bruksel

Më: 16 maj 2022 Në ora: 21:10
Pamje nga vendi i ngjarjes

Drejtori i Përgjithshëm i Doganës së Kosovës Agron Llugaliu, gjatë një vizite zyrtare në Bruksel, ka takuar sekretarin e Përgjithshëm të Organizatës Botërore të Doganave (OBD) Kunio Mikuriya, të cilin e ka njoftuar mbi të arriturat dhe sfidat e Doganës së Kosovës.

Në takim është diskutuar edhe mbi planet e ardhshme të Doganës së Kosovës, me qëllim të avancimit të kapaciteteve në të gjitha fushat.

Sekretari i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Doganave Kunio Mikuriya, ka vlerësuar angazhimin dhe kontributin e Doganës së Kosovës si anëtare e OBD-së, dhe u diskutua për bashkëpunimin e mëtejshëm.

Dogana e Kosovës është e përkushtuar të avancojë sistemin dhe proceset duke zbatuar mekanizmat e OBD-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat