​213 raste aktive me COVID-19

Aktuale

​213 raste aktive me COVID-19

Më: 22 maj 2022 Në ora: 07:21
Foto ilustrim

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.828.431 doza të vaksinës.

Sipas njoftimit, deri më sot 822.829 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

“Janë dhënë 102.545 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19. 

Nga 502 testime, 12 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.947”, thuhet në njoftim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat