Pal Lekaj i kërkon VV-së të votojnë pro Trust-it

Aktuale

Pal Lekaj i kërkon VV-së të votojnë pro Trust-it

Më: 26 maj 2022 Në ora: 11:19
Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj

Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj, ka kërkuar që Vetëvendosje të votojë pro tërheqjes së 30% të mjeteve nga TRUST-i.

Sipas tij, kjo meqë, ky subjekt erdhi në pushtet duke iu premtuar qytetarëve mirëqenie e jetë të dinjitetshme.”Dje në Komisionin për Buxhet, u diskutua gjerë e gjatë për çështjen e TRUST-it”.

”E vërteta është që Vetëvendosja ka ardhë në pushtet duke marrë shumicën e votave të qytetarëve duke iu premtuar mirëqenie e jetë të dinjitetshme. Muajt e fundit nga terreni në takimet me qytetarë, po shohim se ata janë lodhur nga trendi i rritjes së çmimeve në secilin produkt”.

”Lërini krenarinë anash, lërini anash ndjenjën e fituesit, e rëndësishme është që kjo ide është e duhur dhe ju ndihmon shumë qytetarëve në jetën e tyre”.

”Është e nevojshme të ndalim trendin e ikjes”.

”Pra, t’i bëjmë krenarë ata që na votuan me votën e tyre. E në këtë moment, më të mirin mund ta bëjmë nëse u lejojmë atyre, të tërheqim 30% të TRUST-it”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat