Vazhdon aksioni “Brezovica”, arrestohen katër persona - në mesin e tyre edhe ish-sekretari i Ministrisë së Infrastrukturës

Aktuale

Vazhdon aksioni “Brezovica”, arrestohen katër persona - në mesin e tyre edhe ish-sekretari i Ministrisë së Infrastrukturës

Më: 26 maj 2022 Në ora: 12:03
Foto ilustrim

Katër persona janë arrestuar sot në Ferizaj, në vazhdën e arrestimeve lidhur me aksionin “Brezovica”.

Prokuroria Themelore në Ferizaj sot ka bastisur 6 lokacione të ndryshme, me ç’rast janë arrestuar 4 persona të dyshuar, në mesin e tyre edhe ish-sekretari i Ministrisë së Infrastrukturës në Prishtinë.

Të arrestuarit janë ndaluar për 48 orë, ndërsa gjatë kontrollit në objekte janë gjetur dhe konfiskuar një pushkë e gjuetisë, revole, telefon celuar, laptop dhe dokumente të ndryshme.

“Personat e arrestuar me inicialet Xh.B., I.F., Xh.Sh., dhe B.P., janë ndaluar për shkak të dyshimit se të njëjtit kanë kryer veprat penale “Marrja e ryshfetit nga neni 428 paragrafi 1 lidhur me paragrafin 3 të Kodit Penal të Republikës së Kosovës, “Ushtrimi i ndikimit” nga neni 431 paragrafi 1 të KRPK-së dhe “Dhënia e ryshfetit” nga neni 429 paragrafi 1 lidhur me paragrafin 3 të KPRK-së”, thuhet në komunikatën e Prokurorisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat