Nxënësit sot pushim, për nder të Ditës së Çlirimit

Aktuale

Nxënësit sot pushim, për nder të Ditës së Çlirimit

Më: 13 qershor 2022 Në ora: 08:16
Ilustrim

Nxënësit e shkollave fillore dhe atyre të mesme do ta kenë pushim sot, për nder të Ditës së Çlirimit.

Dje, më 12 qershor, ishte përvjetori i 23-të i çlirimit të Kosovës nga pushtuesit serb.

Në këtë datë, forcat këmbësore të NATO-s zbarkuan në territorin e Kosovës, duke i dhënë fund vuajtjeve të popullit shqiptar.

Serbia tërhoqi forcat paramilitare nga territori i Kosovës, pas 78 ditësh bombardime nga NATO drejt caqeve serbe.

Ndërkohë, disa nxënës do ta kenë pushim edhe nesër, në shkollat që janë qendra testimi për Testin e Arritshmërisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat