Publikohet raporti për Covid-19, vazhdon rritja e rasteve

Aktuale

Publikohet raporti për Covid-19, vazhdon rritja e rasteve

Më: 28 qershor 2022 Në ora: 12:12
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 64 raste të reja me Covid-19.

Raste të vdekjes s’janë konfirmuar, derisa janë shëruar 12 pacientë.

Numri i rasteve aktive ka arritur në 322.

Image
Statistikat nga MSH

Ndryshe, gjatë 24 orëve të fundit, Ministria ka thënë se janë vaksinuar 63 qytetarë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat