Faton Klinaku kërkon dorëheqjen e Qeverisë

Aktuale

Faton Klinaku kërkon dorëheqjen e Qeverisë

Nga: N. Sh. Më: 29 qershor 2022 Në ora: 22:13
Faton Klinaku

Përfaqësuesi i OVL-UÇK-së, Faton Klinaku ka reaguar përmes një postimi në Facebook, duke kërkuar edhe dorëheqjen e Qeverisë.

Ai thotë se po detyrohet ta përsëris qëndrimin e tij në lidhje me ligjin e pagave që nuk janë të përfëshirë veteranët.

Reagimi:

Po më detyroni që ta përsëris qëndrimin tim sikur herave të tjera.

Kërkesa për dorëheqje të një ministri/e, është amnesti ndaj kryeministrit.

Poashtu, sa i përket se a ka kthyer përgjigje qeveria rreth ligjit për veteranët që lidhet me pagën minimale, jemi deklaruar atë ditë për media pas takimit që kishim me ta e qëndrimi jonë nuk lëkundet:

"Kjo nuk është çështje ofertash por çështje ligjore. Ata thërrasin seancë, ne thërrasim protestë". E nëse nuk marrin vesh, kërkohet dorëheqja e qeverisë, e jo vetëm e një ministri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat