Avdullah Hoti: Hekuran Murati dhe Armend Muja po mashtrojnë

Aktuale

Avdullah Hoti: Hekuran Murati dhe Armend Muja po mashtrojnë

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 12:49
Avdullah Hoti

Avdullah Hoti, deputet i Lidhjes Demokratike e Kosovës (LDK), ka thënë se “rritja e të hyrave të shtetit është rezultat i shtrenjtimit të çmimeve”.

Ai ka thënë se Hekuran Murati dhe Armend Muja “po mashtrojnë ose nuk i kanë informatat elementare”.

“Nuk është rritur importi, ndërsa të hyrat po – kjo është rezultat i rritjes së çmimeve”, ka thënë Hoti.

Ish-ministri i Financave ka folur edhe për marzhën e fitimit të naftarëve duke thënë se “qeveria veç ua ka rritur fitimin”.

Në Kuvendin e Kosovës po debatohet për shtrenjtimin e çmimeve. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat