Arrestohet edhe një person për mashtrim me subvencione

Aktuale

Arrestohet edhe një person për mashtrim me subvencione

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 14:17
Foto ilustrim

Edhe një person tjetër është arrestuar në Pejë, nën dyshimin se ka mashtruar me subvencionet nga Ministria e Bujqësisë përmes dhënies së ryshfetit te personat zyrtarë.

Lajmin e kanë konfirmuar nga Policia e Kosovës.

Ai ngarkohet me veprat penale “Dhënie e ryshfetit” dhe “Mashtrim me subvencione” dhe i njëjti është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Gjatë ditës së djeshme, Policia e Kosovës ka njoftuar se pas hetimeve disa mujore, në kordinim me Prokurorinë Speciale ka arrestuar 11 persona nën dyshimet për dallavere me subvencione. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat