Kuvendi shkon në pauzë

Aktuale

Kuvendi shkon në pauzë

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 14:29
Kuvendi i Kosovës

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë shkruar në pauzë deri në orën 15:30.

Ata kanë diskutuar për masat që duhet të ndërmerren për të ndihmuar qytetaret të përballen me rritjen e çmimeve në produktet esenciale.

Duke iu kundërpërgjigjur kritikave të opozitës për mosveprim në ulje të çmimeve të produkteve në vend, kryeministri Albin Kurti ka thënë se nuk i sheh si zgjidhje propozimet e deputetëve opozitare për heqje taksash.

Sipas tij, tani qytetarët paguajnë “me qejf taksat, sepse ekziston qeverisja e mirë”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat