Ministrja e Ekonomisë jep një super lajm për Kosovën: MCC-ja aprovon 236.7 milionë dollarë – investimi më i madh në sektorin e energjisë

Aktuale

Ministrja e Ekonomisë jep një super lajm për Kosovën: MCC-ja aprovon 236.7 milionë dollarë – investimi më i madh në sektorin e energjisë

Nga: N. Sh. Më: 1 korrik 2022 Në ora: 16:18
Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli ka dhënë një super lajm për Kosovën.

Përmes një postimi në facebook, ajo tregon se Bordi i drejtorëve të Korporatës së Sfidës së Mijëvjeçarit (MCC) kanë aprovuar Programin Kompakt të Kosovës me vlerë prej 236.7 milionë dollarësh.

Ajo shkruan se ky është investimi më i madh në sektorin e energjisë të Kosovës.

Postimi i plotë i ministres Artane Rizvanolli:

Lajm i mrekullueshëm nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës! 🇺🇸

Bordi i drejtorëve të Korporatës së Sfidës së Mijëvjeçarit (MCC) kanë aprovuar Programin Kompakt të Kosovës me vlerë prej 236.7 milionë dollarësh - investimi më i madh në sektorin e energjisë të Kosovës, si dhe një gur themel që mundëson tranzicionin tonë energjetik.

Jam falënderuese ndaj ekipeve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe të Kosovës, krenare me ekipin e Kosovës, si dhe e nderuar që kam udhëhequr këto negociata!  🇽🇰 🇺🇸

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat