​Ushtarët e KFORI-it vrapojnë 22 km me ngarkesë 10 kg

Aktuale

​Ushtarët e KFORI-it vrapojnë 22 km me ngarkesë 10 kg

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 22:26
KFORI-i

Kontingjenti danez i KFOR-it organizoi sot “DANCON March”, një traditë që daton që nga viti 1972 në vendin e tyre.

Sipas njoftimit, mbi 800 ushtarë dhe civilë që shërbejnë në misionin e KFOR-it të udhëhequr nga NATO-ja, morën pjesë në sfidën për të festuar 50-vjetorin e saj.

Sfida përbëhej nga një marshim terreni 22 km, me individë që mbanin një ngarkesë prej 10 kg.

Rruga nisi nga kampi Novo Selo, duke u dredhur kështu në kodrat dhe fshatrat e bukura përreth. Ishte një mundësi e shkëlqyer për pjesëmarrësit që të vlerësonin një kauzë të mirë në mbështetje të veteranëve danezë të lënduar”, thuhet në njoftim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat