Mbeturinat pushtojnë Prishtinën, Latifi: Nëse Rama vazhdon kështu, Ahmeti do të duket yll

Aktuale

Mbeturinat pushtojnë Prishtinën, Latifi: Nëse Rama vazhdon kështu, Ahmeti do të duket yll

Nga: A.ZH Më: 6 korrik 2022 Në ora: 08:31
Blerim Latifi

Profesori universitar Blerim Latifi, ka kritikuar kryetarin e ri të Prishtinës Përparim Rama, lidhur me çështjen e mbeturinave në kryeqytet.

Teksa ka publikuar një fotografi të mbeturinave që kanë pushtuar kryeqytetin, Latifi ka thënë se Rama as që po “lodhet” për heqjen e tyre, përcjell Bota sot.

Sipas tij, nëse vazhdon kështu, ish-kryetari Shpend Ahmeti do të duket yll, në krahasim me Ramën.

Image
Fotoja e postuar nga Latifi

“Boll i dobët ka qenë Shpend Ahmeti, por në kohën e tij mbeturinat janë hequr çdo ditë. Ky pasardhësi i tij, siç po duket, as që po lodhet për këtë punë. Thua se nuk vjen nga përvoja e Londrës, por e Somalisë a e Bangladeshit. Nëse vazhdon kështu, pas katër vitesh, të jeni të sigurt se në raport me të Shpend Ahmeti do të duket yll”, ka shkruar Latifi në një postim në Facebook./BS

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat