Albini kullet tash/ Tomë Gashi bën një krahasim interesant për krimineli Radoiçiq, ja çfarë u kujton qeverisjeve të kaluara

Aktuale

Albini kullet tash/ Tomë Gashi bën një krahasim interesant për krimineli Radoiçiq, ja çfarë u kujton qeverisjeve të kaluara

Nga: M.L. Më: 7 korrik 2022 Në ora: 08:35
Milan Radoiçiq

Udhëheqësi i grupit kriminal serb, njëherësh nënkryetar i Listës Serbe, Milan Radoiçiq të martën përmes një video mesazhi u paraqit me tone kërcënuese ndaj serbëve të Kosovës.

Radoiçiqi, që është i sanksionuar nga Thesari amerikan (OFAC), pretendon se këtë video e ka incizuar në diku Kosovë, ku kërcënon qytetarët për t’iu bindur grupeve kriminale.

Lidhur me këtë rast ka reaguar avokati Tomë Gashi, i cili ka bërë një krahasim të paraqitjes së Radoiçiqit në të kaluarën dhe asaj të tashme.

Ai ka thënë se derisa dikur kriminel paraqitej në institucionet e Kosovës pa asnjë pengesë, sot ai sillet maleve, meqë tash qeveria udhëhiqet nga kryeministri Albin Kurti.

Postimi i plotë i Gashit:

Dikur dhe sot

Dikush dikur me patika hynte në institucionet më të larta të Kosovës si në bashqe të babës,

Sot i njëjti si kaçak sillet maleve, sepse gjerat kanë ndryshuar

ALBINI tash kullet

P. S. Ky dikush kriminele ishte edhe atëherë , kriminel është edhe sot

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat