Dy të vdekur dhe 869 raste të reja me COVID-19

Aktuale

Dy të vdekur dhe 869 raste të reja me COVID-19

Më: 13 gusht 2022 Në ora: 11:18
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë, ka njoftuar se gjatë 24 orëve janë kryer 2.703 testime, prej të cilave 869 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Sipas raporti, si pasojë e COVID, dy persona kanë humbur jetën.

Kurse, janë shëruar 1.265 persona.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat