Afër 6 mijë raste me Covid-19

Aktuale

Afër 6 mijë raste me Covid-19

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 07:11
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 413 raste të reja me Covid-19.

Këto raste janë konfirmuar pas testimit të 1 mijë e 476 mostrave, derisa raste të vdekjes s’janë regjistruar.

Numri i rasteve aktive ka arritur në 5 mijë e 732.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat