Shtyhet interpelanca për ministrin Murati

Aktuale

Shtyhet interpelanca për ministrin Murati

Më: 26 shtator 2022 Në ora: 12:53
Hekuran Murati

Kryesia e Kuvendit ka caktuar për të enjten seancë të re plenare. Ndërsa interpelanca e ministrit Hekuran Murati është shtyrë për një mbledhje tjetër.

Pas përfundimit, pa dhënë shumë detaje, ka folur Nënkryetari i Kuvendit nga radhët e PDK-së, Enver Hoxhaj.

Ai ka thënë se seanca e re do t’i ketë disa pika të reja të rendit të ditës, ndërsa do të diskutohet edhe për pikat e papërfunduara nga seancat e kaluara.

Hoxhaj ka folur edhe për grevën e përgjithshme, me ç’rast ka kërkuar nga Qeveria të reflektojë.

Sipas tij, nga janari i vitit të ardhshëm të hyjë në fuqi Ligji i pagave që do ta zgjidhte këtë problem.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat