Deklarata e Ferajt për Ramush Haradinaj, reagon AAK-ja

Aktuale

Deklarata e Ferajt për Ramush Haradinaj, reagon AAK-ja

Më: 26 shtator 2022 Në ora: 13:36
Hysamedin Feraj

Zëdhënësi i AAK-së, Lulëzim Blaka, ka reaguar ndaj këshilltarit të Kurtit, Hysamedin Feraj.

Blaka ka deklaruar se Feraj s’ka qenë i rrezikuar as të burgoset e as të vritet.

Blaka ka shkruar në Facebook se Feraj “Gjithëherë besnik ndaj Serbisë, gjithëherë kundër Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe luftës së saj të shenjtë, gjithëherë duke pëllitur për interesat e Serbisë”.

Zëdhënësi i AAK-së ka ripërsëritur pyetjen se “sa të ish të burgosur në Jugosllavi kanë dhënë konferenca për media? Vetëm një”, është përgjigjur vet ai.

Ndryshe, nuk është hera e parë që Hysamedin Feraj ka ofenduar krerët e UÇK-së, përfshirë edhe kryetarin e AAK-së Ramush Haradinaj.

Postimi i plotë:

Feraj s’ka qenë i rrezikuar as të burgoset e as të vritet. Në kohën kur shqiptarët burgoseshin, luftonin e vriteshin ai ishte nëpër skuta.

Gjithëherë besnik ndaj Serbisë, gjithëherë kundër Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe luftës së saj të shenjtë, gjithëherë duke pëllitur për interesat e Serbisë.

Nuk mund të jesh shqiptar nëse e urren kaç shumë UÇK-në, krenarinë e kombit tonë.

Sa i përket të burgosurve, prapë e shtrojmë pyetjen: sa të ish të burgosur në Jugosllavi kanë dhënë konferenca për media? Vetëm një.

Sa i përket të rënëve, ata janë krenaria jonë, ndërgjegja jonë kombëtare.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat