Hamiti: Serbia është me Rusinë, jo me BE-në

Aktuale

Hamiti: Serbia është me Rusinë, jo me BE-në

Më: 26 shtator 2022 Në ora: 22:02
Muhamet Hamiti

Ish-ambasadori i Kosovës në Britani të Madhe, tash anëtar i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Muhamet Hamiti përmes një postimi në Facebook tha se nënshkrimi i Serbisë plan për konsultime me Rusinë në OKB rreth Kosovës, është plan kundër Kosovës.

“Serbia nënshkruan plan për konsultime me Rusinë në OKB rreth Kosovës. Më saktë, siç ka qenë dhe siç pritet, kundër Kosovës. Prijësja e nismës Ballkani i Hapur, Serbia, kundër Kosovës’, shkruan Hamiti.

Prandaj, siç shkruan ai, natyrisht, Kosova s’e ka vendin në Ballkanin e Hapur, që me Serbinë është e hapur jo ndaj BE-së, por ndaj Rusisë.

“Serbia është me Rusinë, jo me BE-në. Kosova do të bëhet pjesë e BE-së, NATO-s dhe OKB-së”, ka shkruar Hamiti.

Postimi i plotë:

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat