Zëdhënësi i KEDS-it: I kam ble 10 m dru, rryma s’është e sigurt

Aktuale

Zëdhënësi i KEDS-it: I kam ble 10 m dru, rryma s’është e sigurt

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 18:04
Viktor Buzhala

Zëdhënësi i KEDS-it, Viktor Buzhala, thotë se qytetarët duhet të mendojnë forma alternative të ngrohjes gjatë stinës së dimrit.

Buzhala në Frontal u shpreh se ai vet i ka blerë 10 metra dru.

“Secili që dëshiron të ketë siguri në ngrohje kur temperaturat shkojnë -10 gradë atëherë duhet të blejë dru ose të gjejë forma alternative.

Unë i kam blerë drutë në shtëpinë në fshat, këtu nuk kam ble ende sepse jemi në negociata që ta vendosim Termokosin, është dashtë të jetë moti por s’ka qenë. Jam duke e konsideru si alternativë që nëse nuk përfundon termokosi do t’i kthehem drunjëve. Në fshat i kam 10 metra dru”, tha ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat