9 raste të reja me Covid-19

Aktuale

9 raste të reja me Covid-19

Më: 30 shtator 2022 Në ora: 12:32
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informoi se nga 126 testime, nëntë qytetarë kanë rezultuar pozitivë me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk ka asnjë humbje jete.

Sot janë shëruar 10 qytetarë, derisa në total numri i rasteve aktive është 36.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.836.182 doza të vaksinës.

Deri më sot 824.696 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 105.189 doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Ndërsa me dozën e katërt janë vaksinuar vetëm 1,788 persona.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat