Mehaj për kadetët e FSK-së: Udhëheqësit e së ardhmes, “ujqërit e rinj”

Aktuale

Mehaj për kadetët e FSK-së: Udhëheqësit e së ardhmes, “ujqërit e rinj”

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 14:22
FSK

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mheaj, ka publikuar imazhe nga stërvitja e sotme e kadetëve të FSK-së.

Mehaj në një postim në Facebook ka njoftuar se kadetët u janë nënshtruar testeve të përgatitjes fizike, si qëndrueshmëria, forca dhe kondicioni fizik.

Ai tha se ecja me pesha simulon afrimin në zonën e operacionit, kurse vrapimi me pesha simulon luftë-bërjen.

Mehaj, kadetët i quan “ujqërit e rinj”.

“Udhëheqësit e së ardhmes, sikurse shpirtërisht e psikikisht, janë të fortë edhe fizikisht”, përfundoi ministri Mehaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat