3 deri 6 muaj punë në Gjermani, Ambasada tregon detaje për qytetarët e interesuar

Aktuale

3 deri 6 muaj punë në Gjermani, Ambasada tregon detaje për qytetarët e interesuar

Më: 6 tetor 2022 Në ora: 16:54
Flamuri gjerman

Ambasada gjermane në Kosovë ka dhënë detaje për një mundësi punësimi në Gjermani.

Kjo ambasadë ka ndarë detaje lidhur me këtë.

“Bashkohuni me Programin tonë të Internshipit të Biznesit Gjerman për Vendet e Ballkanit Perëndimor dhe bëhuni mbajtës i bursave të gjeneratës 2023. Aplikoni për një praktikë me pagesë tre deri në gjashtë muaj në një kompani lider gjermane në Gjermani duke filluar nga data 3 korrik 2023”, thuhet në njoftim.

Sipas ambasadës, thirrja për aplikim është e hapur nga 1 tetori deri më 16 nëntor.

“Thirrja për aplikim është e hapur nga data 1 tetor deri më 16 nëntor (11:59 pasdite) 2022”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat