Kurti emëron Rashiqin ministër për Komunitete dhe Kthim

Aktuale

Kurti emëron Rashiqin ministër për Komunitete dhe Kthim

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 10:28
Nenad Rashiq dhe Albin Kurti

Zyra e Kryeministrit e ka konfirmuar zyrtarisht lajmin për emërimin e politikanit serb, Nenad Rashiq në pozitën e ministrit për Komunitete dhe Kthim.

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar sot, z. Nenad Rashiq, Ministër për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Republikës së Kosovës. Kryeministri Kurti e uroi z. Rashiq për detyrën dhe përgjegjësitë e reja institucionale në Republikën e Kosovës”, thuhet në njoftim.

Këtë dikaster deri para pak javësh e drejtonte Goran Rakiq, kryetari i Listës Serbe.

Kjo parti vendosi që të largohej nga institucionet e Kosovës, në shenjë revolte ndaj vendimit të Qeverisë së Kosovës për çështjen e targave të automjeteve.

Në zgjedhjet e fundit parlamentare, Rashiq kishte kandiduar me partinë e tij Partia Progresive Demokratike.

Image
Nenad Rashiq dhe Albin Kurti
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat