“Republika e Albinit”, Çitaku: Martini në liri, Miloti në burg

Aktuale

“Republika e Albinit”, Çitaku: Martini në liri, Miloti në burg

Më: 26 janar 2023 Në ora: 16:40
Vlora Çitaku

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Vlora Çitaku, ka reaguar pas arrestimit të aktivistit të kësaj, partie Milot Krasniqi.

Ky i fundit kishte ka realizuar një aksion simbolik kundër ambasadorit të Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj.

Çitaku ka thënë se Milotin e dërgojnë në burg, ndërsa Martin Berishaj në liri.

“Dmth, Martini në liri e Miloti në burg. Republika e Albinit”, ka shkruar Çitaku në “Facebook”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat