Kancelari austriak: Serbia po luan rol të madh në depërshkallëzimin e situatës, por ka nevojë edhe për Kosovën

Aktuale

Kancelari austriak: Serbia po luan rol të madh në depërshkallëzimin e situatës, por ka nevojë edhe për Kosovën

Më: 1 qershor 2023 Në ora: 15:06
Karl Nehammer

Edhe kancelari austriak Karl Nehammer është deklaruar mbi zhvillimet e ditëve të fundit në veri të vendit.

Nehamer ka thënë se për depërshkallëzimin e situatës duhet të punojnë si Kosova, ashtu edhe Serbia.

“Serbia ka një ndikim të madh dhe po luan një rol të madh në de-përshkallëzimin e situatës. Ajo ka nevojë gjithashtu për Kosovën.

Është e rëndësishme që dhuna të ndalet menjëherë. Përveç kësaj, bëhet fjalë për marrjen e hapave që në radhë të parë nuk lejojnë dhunën”, tha kancelari.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat