Kurti uron Suedinë për Ditën Kombëtare

Aktuale

Kurti uron Suedinë për Ditën Kombëtare

Më: 6 qershor 2023 Në ora: 23:20
Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka uruar Ditën Kombëtare të Suedisë.

Ai në një postim në Twitter duke uruar 500 vjetorin e pavarësisë së Suedisë, 250 vjet të Operës Mbretërore Suedisë dhe 50 vjet në fron për Mbretin Carl XVI Gustaf, ka thënë se ky është një vit i vërtetë feste.

“Këtë vit Suedia feston 500 vjetorin e pavarësisë; 250 vjet të Operës Mbretërore Suedeze; 100 vjet Bashki e Stokholmit dhe 50 vjet në fron për Mbretin Carl XVI Gustaf.

Një vit i vërtetë feste. Gëzuar Ditën Kombëtare”, ka shkruar Kurti.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat