Hapen procedurat për grantin e performancës komunale

Aktuale

Hapen procedurat për grantin e performancës komunale

Më: 7 gusht 2023 Në ora: 10:36
Foto nga vendi i ngjarjes

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka lansuar thirrjen për hapjen e procedurave për raportim nga Komunat për Grantin e Performancës Komunale.

Udhëheqës i Divizionit për Performancë Komunale, Haxhi Krasniqi, tha se ky grant do të kap vlerën tetë milionë euro, prej tyre gjysmën do e mbulojë qeveria.

Ndërkaq pjesën tjetër donatorët./Kp

"Kemi tri cikle që kjo pjesë do të vlerësohet. Është pjesa organizative, thirrjen për raportim dhe pastaj pas përfundimit të 45 ditëve do të jetë verifikimi", u shpreh ai.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat