​Osmani premton mbështetje për studentët

Aktuale

​Osmani premton mbështetje për studentët

Më: 23 shtator 2023 Në ora: 13:47
Presidentja Vjosa Osmani

Presidentja Vjosa Osmani ka takuar studentët shqiptarë në Universitetin Columbia në New York, ku ka premtuar mbështetje për studentët, duke thënë se janë shtylla e së ardhmes sonë.

Osmani ka shkruar në X, se kishte një pasdite frymëzuese me studentët brilantë të shoqërisë shqiptare në Columbia.

“Studentët tanë janë shtylla e së ardhmes sonë.

Ne do të vazhdojmë të sigurojmë që secili prej tyre të ketë mundësinë të shkëlqejë dhe të dhurojë sepse kur mendjet tona të reja lulëzojnë, Kosova lulëzon”, ka shkruar ajo.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat