​Rohde: Gjermania po e çon Kosovën sërish në COP28

Aktuale

​Rohde: Gjermania po e çon Kosovën sërish në COP28

Më: 2 dhjetor 2023 Në ora: 14:41
Jorn Rohde

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde ka thënë se partneriteti Gjermani-Kosovë për Klimën po merr formë, pasi Gjermania po e çon Kosovën sërish në COP28.

Ai nëpërmjet X, ka përgëzuar Kosovën për kontributin e saj të parë vullnetar të vendosur në nivel kombëtar në përputhje me Marrëveshjen e Parisit.

“Mësoni më shumë për këtë nga ngjarja e sotme në Dubai me Presidenten Osmani dhe ministrin Aliu”, ka shkruar ai.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat