“I kam dy fëmijë autikë, vet jam me kancer” – Kastrati i emocionuar: M’ka shti në dhe me këto fjalë

Aktuale

“I kam dy fëmijë autikë, vet jam me kancer” – Kastrati i emocionuar: M’ka shti në dhe me këto fjalë

Më: 7 dhjetor 2023 Në ora: 01:04
Halil Kastrati

Humanisti Halil Kastrati, ka rrëfyer një rast tepër të rëndë kur një nënë e dy fëmijë autikë dhe vet e semurë me kancer i kishte kërkuar që siç i kishte thënë para se të vdesë t’i shoh që dikush kujdeset për ta.

“E kam marrë si projekt e ishalla me ndihmen e Zotit dhe njerëzve të vullnetit të mirë ta realizojmë edhe ndërtimin e një qendre rezidenciale për fëmijët autikë”, ka thënë Kastrati.

Ai tutje tha që prindërit hezitojnë me tregu për fëmijët e semurë të tyre dhe do të ishte shumë lehtësuese nëse do të kishte një qender të tillë ku fëmijët do t’i merrnin trajtimet e nevojshme.

“InshaAllah do Zoti me jep ymër e shëndet me e realizu këtë projekt, ndoshta edhe vdekja do të jetë me e rehatshme sepse vet jam i sprovuar me këtë”, tha humanisti Halil Kastrati.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat