Sot lansohet masa e punësimit për gratë e mbijetuara të dhunës

Aktuale

Sot lansohet masa e punësimit për gratë e mbijetuara të dhunës

Më: 7 dhjetor 2023 Në ora: 08:26
Albin Kurti

Kryeministri Albin Kurti, së bashku me ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu dhe ministrin e Financave, Hekuran Murati, do të lansojnë Masën e Punësimit për Gratë e Mbijetuara të Dhunës.

Kjo është në kuadër të fushatës “16 Ditët e Aktivizmit Kundër Dhunës me Bazë Gjinore”.

Kjo pritet të fillojë nga ora 09:00.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat