LDK mbledh sot Këshillin e Përgjithshëm, pritet zgjedhja e Kryesisë së re

Aktuale

LDK mbledh sot Këshillin e Përgjithshëm, pritet zgjedhja e Kryesisë së re

Më: 9 dhjetor 2023 Në ora: 06:22
Lumir Abdixhiku

Lidhja Demokratike e Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, nga ku pritet edhe të zgjidhet kryesia e re e partisë.

Siç njofton LDK, mediat do të kenë mundësi që të ndjekin fjalën hyrëse të kryetarit të LDK-së, Lumir Abdixhiku, dhe më pas duhet të lirojnë sallën që Këshilli të vazhdojë punimet.

“Mediet do të mund ta ndjekin fjalën hyrëse të kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Dr. Lumir Abdixhiku më pas do ta lirojnë sallën, në mënyrë që Këshilli të vazhdojë me punimet”, thuhet në njoftim.

Pas këtij takimi, kryetari i LDK-së do të mbajë një konferencë për media.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat