Këto janë ndryshimet e bëra brenda kryesisë së LDK-së

Aktuale

Këto janë ndryshimet e bëra brenda kryesisë së LDK-së

Më: 9 dhjetor 2023 Në ora: 15:42
LDK

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së zgjodhi sot kryesinë e re të partisë që do të drejtohet nga Lumir Abdixhiku.

Me këtë rast janë bërë disa ndryshime tek pozitat e anëtarve partiak.

Tek nënkryetarët u shtuan edhe Hykmete Bajrami dhe Doarsa Kica-Xhelili, secili me detyra specifike.

Në vitin 2021 nënkryetare ishte Shqipe Mjekiqi, por tashmë jo.

Tek sekretarët është bashkuar edhe Sokol Haliti.

Ahmeti është emëruar Sekretar i Përgjithshëm, ndërkohë Haliti do të jetë Sekretar i Degëve Jashtë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat