“Serbia bleu mijëra dronë të dështuar të ngjashëm me ata që u sulmua Izraeli”, Sadriu: Kjo tregon boshtin e ri të së keqes: Rusi, Serbi, Iran

Aktuale

“Serbia bleu mijëra dronë të dështuar të ngjashëm me ata që u sulmua Izraeli”, Sadriu: Kjo tregon boshtin e ri të së keqes: Rusi, Serbi, Iran

Më: 15 prill 2024 Në ora: 09:30
Prindon Sadriu

Drejtori i MPJD’së për NATO, Prindon Sadriu, ka thënë se Serbia ka blerë nga Irani mijëra dronë “të dështuar” Shahred -136, të cilët u përdorën në sulmin ndaj Izraelit.

Ai ka thënë se kjo tregon boshtin e ri të së keqes “Rusia, Serbia, Irani”.

Sadriu shtoi se Serbia është rreshtuar për të ndarë teknologjinë dhe njohuritë ushtarake kundër kombeve liridashëse.

“Blerja nga Serbia e mijëra dronëve të dështuar Shahed-136 nga Irani, të njëjtët dronë të përdorur në sulmet e fundit kundër Izraelit, zbulon Boshtin e Ri të së Keqes (Rusia, Serbia dhe Irani) duke u rreshtuar për të ndarë teknologjinë dhe njohuritë ushtarake kundër kombeve liridashëse.

#Të BashkuarKundër Regjimeve”, ka shkruar në “X” Zotëriu i Parë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat