Kurti: Jankoviq është dërguar në Rashkë

Aktuale

Kurti: Jankoviq është dërguar në Rashkë

Më: 18 prill 2024 Në ora: 11:20
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti

Kryeministri Albin Kurti në fillim të mbledhjes së Qeverisë së Kosovës ka folur për arrestimin e zëvendësdrejtorit të Policisë së Kosovës, Dejan Jankoviq, teksa ka thënë se dërgimi i tij në Rashkë nënkupton intervistimin nga akterë shtetërore të Serbisë.

“Sipas informatave që kemi zëvendësdrejtori Jankoviq është dërguar në Rashkë

. Nga e kaluara e dimë që ata që janë dërguar atje, intervistohen nga akterë të ndryshëm shtetërore të Serbisë.

Dje në ndalim kanë qenë 10 pjesëtarë të Policisë së Kosovës, serb dhe shqiptarë”, ka thënë Kurti në hyrje të mbledhjes së Qeverisë së Kosovës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat