Osmani në SHBA, e përfaqëson Kosovën sot në Këshillin e Sigurimit

Aktuale

Osmani në SHBA, e përfaqëson Kosovën sot në Këshillin e Sigurimit

Më: 22 prill 2024 Në ora: 07:18
Presidentja, Vjosa Osmani

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, po qëndron në SHBA për ta përfaqësuar Kosovën në Këshillin e Sigurimit, në seancën, e cila do të mbahet sot

Në seancën e KSKB-së, Osmani pritet të flasë për progresin, zbatimin e reformave, të drejtat e njeriut, demokracinë, sundimin e ligjit si dhe fusha të tjera me rëndësi për Kosovën.

Ajo po ashtu do të flasë për domosdoshmërinë për drejtësi për krimet e kryera nga Serbia në Kosovë.

Takimi i Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara për Kosovën do të mbahet të hënën në ora 16:00, sipas kohës lokale të Kosovës, respektivisht në ora 10:00, sipas kohës së New York-ut.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat