Paralajmërimi për protesta: Nagavci fton SBASHK-un për maturi

Aktuale

Paralajmërimi për protesta: Nagavci fton SBASHK-un për maturi

Më: 29 prill 2024 Në ora: 13:37
Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka komentuar deklaratat e SBAShK-ur lidhur me protestën e paralajmëruar.

Nagavci ka bërë thirrje sindikatës të jetë më e matur për deklaratat që bëjnë.

Kurse, e pyetur nëse do të ketë takim lidhur me këtë çështje, ajo tha se takimet nuk mbahen vetëm sa për të thënë, por duhet të ketë një temë të caktuar për çfarë mund të punojnë së bashku.

Nagavci: Kryetarin e SBAShK-ut e tjerët i kisha ftuar që me qenë të matur në deklaratat tyre

"Çdo kerkësë e adresuar është shqyrtuar, me sa jam në njohuri nuk kemi ndonjë kërkesë zyrtare me ndonjë temë të caktuar me të cilën do të bisedojmë. Si ministri e ministre jam çdo ditë afër mësimdhënësve e shkollave, jam tejet e interesuar që bashkë me të gjithë të punojmë për të përmirësuar cilesinë në arsim. Ka shumë punë për të bërë dhe shumë vullnet, kështu edhe kryetarin e SBAShK-ut, e tjerët i kisha ftuar që me qenë të matur në deklaratat tyre. Ne i kemi takuar vazhdimisht edhe unë, edhe zëvendësministri. Takimet nuk duhet të bëhen sa për t’u mabjtur takimet, por të ketë tema të caktuara për të cilat bisedojmë dhe punojmë bashkë", tha ajo.

Këto deklarata ajo i bëri pas betimit të 10 vullnetarëve të Rinj të Korpusit të Paqës në Kosovë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat